Дошкільний навчальний заклад №21
"Вербонька" комбінованого типу
Мелітопольської міської ради
Запорізької області
ГРУПА № 3 "Соняшники"
ЗагоВас раді вітати:
Вихователі:
Ротань Вероніка Олексіївна
Вчитель-логопед:
Тюркіджи Ольга Євгенівна
Помічник вихователя:
Логвінова Тетяна Вікторівна
ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ
Тема: Готуємося до школи разом
Чи готова дитина до школи? Як допомогти дитині пристосуватися до нових для неї умов шкільного навчання? Ці питання не можуть не хвилювати батьків дошкільнят.
Під час підготовки дитини до школи бажано забезпечити умови для її загального розвитку, зокрема:
-
дбати про фізичне здоров’я дитини;
-
збагачувати життєвий досвід дитини;
-
закріплювати побутові навички та розширювати межі самообслуговування і самостійності дитини;
-
розвивати мовлення дитини;
-
навчати дитину спостерігати, думати, осмислювати побачене та почуте;
-
учити дитину висловлювати свою думку та поважати думку інших;
-
поступово формувати зацікавленість до навчання і позитивне ставлення до школи.
Шкільні роки — це завжди дуже яскраві події в житті кожної дитини. І в житті відомих людей школа завжди займала особливе місце. Давайте разом починати робити мудрі поступки, слушні поради:
-
Поясніть дитині, що спочатку вона може сумувати за дитячим садком, за батьками, все шкільне може здаватися чужим. Це відчуття поступово пройде, учні зазвичай швидко звикають до школи та до нового оточення.
-
Пригадайте про власні почуття та хвилювання в першому класі.
Розкажіть, як ви чекали 1 вересня. Можете поділитися і своїми відчуттями, пояснити свої хвилювання, які пов’язані з першим вересня. Але важливо щоб ваші шкільні згадки та сьогоденні турботи не стали додатковим джерелом хвилювань для дитини.
3. Покажіть дитині майбутню школу!
Влаштуйте дитині екскурсію до школи. Зайдіть всередину школи, покажіть клас, зони відпочинку, фотозони, спортивний та актовий зали, їдальню, туалет, медпункт та інше. Це все необхідно, щоб малюк звик і запам’ятав, що де знаходиться. І не губився, особливо в перші дні. Також можна провести онлайн знайомство зі школою через сайт, групи закладу в соціальних мережах. Зверніть увагу — прогулянки до школи потрібно здійснити декілька разів, щоб дитина добре запам’ятала дорогу (на випадок, якщо з часом буде ходити або повертатися з школи самостійно), а також щоб розрахувати, скільки часу займає дорога до школи, спокійним кроком, без поспіху і страху запізнитися.
4. Налаштуйте дитину на те, що у неї будуть нові обов’язки.
Підкресліть, що тепер вона підросла, стала доросліше. Це означає, що їй тепер не лише більше довірятимуть, але і більше від неї очікуватимуть, але знову ж таки робіть це обережно без зайвого тиску.
5. Навчіть дитину збирати речі до школи!
Поясніть майбутньому першокласнику, що необхідно навчитися самостійно готуватися до навчального дня: одягати одяг, збирати рюкзак. Батьки повинні показати, що і куди класти, щоб у рюкзаку легко можна було знайти потрібну річ.
6. Привчіть дитину рано прокидатися!
Змініть розпорядок дня і поступово привчити дитину вставати раніше (попередньо розрахуйте, в який час повинна вставати дитина, щоб встигати зібратися в школу без поспіху). Місяця до початку занять якраз вистачить, щоб звикнути до нового розкладу без стресу для організму.
7. Привчайте до порядку в кімнаті!
Придумайте разом з малюком, де будуть знаходитися різні предмети: олівці, книги, зошити, фломастери, шкільний одяг, тощо. І поясніть, як важливо, щоб кожна річ знаходилася на своєму місці. Бажано у формі гри, головне, щоб дитина звикла дотримуватися порядку і чистоти у себе в кімнаті.
8. Не лякайте школою і поганими оцінками!
Важливо не лякати дітей школою та поганими оцінками, навіть якщо дитина не слухається або погано себе веде. А також нехай малюк завжди знає, що до школи він йде за знаннями, спілкуванням, новими враженнями, а не за оцінками.
Підтримувати прагнення дитини до творчості, розвитку і працьовитість. Коли дитина навчиться сама оцінювати свою діяльність, вона відчуватиме себе набагато впевненіше, тому що матиме власне більш менш адекватне уявлення про зроблене. Підтримуйте та розвивайте впевненість дитини в собі, у власних силах — це дуже необхідно для хорошого самопочуття дитини в школі.
У будь-якому випадку, любіть свою дитину такою як є і завжди підтримуйте!
Підготувала:
Оксана БУХТІЯРОВА
вихователь дошкільного
навчального закладу № 21