top of page
1.png
2.png
3.png
4.png
5.png
6.png
7.png
8.png

Управління освіти Мелітопольської міської ради

Дошкільний навчальний заклад № 21 «Вербонька» комбінованого типу

Мелітопольської міської ради Запорізької області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт керівника

дошкільного навчального закладу № 21

«Вербонька» комбінованого типу

Мелітопольської міської ради

Запорізької області

за 2018/2019 навчальний рік

перед громадськістю

 

 

                                                                                                                             Підготувала:

                                                                                                                             завідувач дошкільного  

                                                                                                                             навчального закладу № 21 

                                                                                                                             БУХТІЯРОВА О.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                  м. Мелітополь, 2019

 

 

В 2018/2019 навчальному році в закладі дошкільної освіти № 21 освітній процес здійснювався згідно нормативних документів та законодавчих актів України: Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про дошкільну освіту», «Положення про дошкільний навчальний заклад», , Закону України «Про охорону праці», Конвенції про права дитини, Базового компоненту дошкільної освіти, програми розвитку дітей від пренатального періоду до трьох років «Оберіг», комплексної освітньої програми «Світ дитинства» та іншими нормативно-правовими актами, власного Статуту, річного плану роботи. Для вирішення завдань корекційної роботи в групах компенсуючого типу використовуємо програму розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко»; програмно-методичний комплекс «Корекційна робота з розвитку мовлення дітей п’ятого року життя із фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення» ( авт. - Рібцун Ю. В.).

Заклад дошкільної освіти працював за п’ятиденним робочим тижнем з можливістю відвідувати з 10,5 або 12-ти годинним та короткотривалим   перебуванням у групі. Заклад дошкільної освіти розрахований на 97 місць. Відвідувало заклад протягом року 120 дітей дошкільного віку: наповнюваність груп складала 123 %. В закладі працювало 6 груп: одна група – раннього віку, п’ять груп – дошкільного віку.

Кадрами заклад дошкільної освіти укомплектований повністю, згідно штатного розпису. Всього працює – 33 працівника, з них педагогічних працівників — 17 осіб, які мають вищу освіту 15 педагогів (88%) та  неповну вищу освіту –2 (12%). Серед них: 2 педагоги мають тарифні розряди, 8 педагогів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст», 1  педагог  має кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії», 4 педагога - «спеціаліст першої категорії», 1 педагог має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».

Згідно плану-прогнозу курсову перепідготовку пройшли восени 2018 році вихователь Карпачова О.В., вихователь Ротань В.О.,  у 2019 вихователь Брусніцина О.В. Одним із засобів підвищення професійного рівня стала атестація педагогів. За планом-прогнозом у 2018/2019 навчальному році атестувалися 3 (три) педагоги, що складає 18 % від загальної кількості педагогічних працівників. За результатами атестації: присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» - 2 педагоги (66,7%) та відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії»  - 1 педагог (33,3%).

Педагогічний колектив у 2018/2019 навчальному році працював над проблемною темою: «Розвиток особистісно обізнаного дошкільника через творче використання ефективних технологій». Для вирішення річних завдань на 2018/2019 навчальний рік з педагогами проводились педради: «Формування основ безпеки та норм поведінки у дітей дошкільного віку», «Використання ігрових технологій як засобу формування соціальної компетентності дошкільників»; семінар – практикум «Формування знань з основ безпеки життєдіяльності дошкільника – складова особистісної компетенції», короткочасний семінар «Технологія моделювання інтегрованих занять» для підвищення професійної компетентності педагогів.

Педагоги ефективно працювали над доповненням і оновленням змісту освітнього процесу, зростанням творчої активності та підвищенням свого професійного рівня через різні форми методичної роботи, самоосвіту, курси підвищення кваліфікації, онлайн-вебінари тощо.

Колектив закладу дошкільної освіти приймав участь в благодійних акціях «Назустріч мрії», «Серце до серця», «Пам’ять». Приймали участь у міському етапі конкурсу читців «Вірші читаємо, місто вітаємо», у міському інтеркультурному фестивалі «Коло друзів», в конкурсі пісенної творчості «Співочі дзвіночки», конкурсі «Лялька в національному костюмі», «Творчість освітян», «Моя сім'я  – моя Україна».

Впродовж року з педагогічними працівниками проводились різноманітні форми методичної роботи: семінари, тренінги, методичні ринги, майстерні, майстер-класи. Також  проведено відкриті перегляди: «Королівство кольорових паличок» (вихователь, Карпачова О.В.), «Казкова подорож» (вихователь, Пєєва Т.А.), «Порятунок чарівного лісу» (вихователь, Ротань В.О.), які сприяли підвищенню професіоналізму педагогів.

На базі закладу дошкільної освіти діяло чотири гуртки за інтересами: вокальний гурток «Крапелька», керівником якого є керівник музичний Лаптєва Т.І.; гурток з фізичного розвитку «Нехворійко», керівником якого є Мельник Д.О.; гурток «Маленькі мислителі» під керівництвом практичного психолога Пуліної М.А.; театральний гурток «Посмішка» під керівництвом вихователя Ротань В.О. Робота гуртків проводиться на основі програм, які затверджено науково-методичною радою КЗ «ЗОІППО», схвалено для використання в дошкільних навчальних закладах комісією з дошкільної педагогіки та психології Науково-методичної ради з питань освіти МОН України.

Робота з батьківським загалом проводиться через загальні та групові батьківські збори, групові консультації, тренінги, майстер-класи, круглі столи, ділові ігри, вікторини та організацію днів відкритих дверей, виставок творчості, тематичних вечорів дозвілля та свят. Організовано роботу університету для батьків майбутніх першокласників: «Відповідальне батьківство», порадника для батьків «Поради Здоровейки». Заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форми співпраці. На сайті закладу систематично висвітлюються новітні події  про те, що відбувається в закладі дошкільної освіти, а також всі бажаючі можуть отримати консультації від вузьких спеціалістів.

В умовах освітньої реформи «Нова українська школа» колективом закладу дошкільної освіти проводилась робота з питання наступності закладу дошкільної освіти та ліцею № 19, СШ № 23. Проведено проблемний семінар «Нові підходи до організації освітнього процесу щодо гармонійного розвитку особистості дитини у період дошкільного дитинства та старту шкільного життя  в умовах освітньої реформи» «Нова українська школа». Вихователі старших груп проводять роботу з дітьми для підвищення якості адаптації, соціалізації та мотиваційної складової навчання в школі, ведеться робота з батьками, щодо підготовки дитини до навчання у школі.

Сестрою старшою медичною та адміністрацією закладу впродовж 2018/2019 н.р. здійснювався постійний контроль за дотриманням режиму в групах, їх санітарним станом. Систематично проводилося обстеження всіх дітей. Постійно велась робота щодо профілактики застудних захворювань, загартування, формування у дітей знань про користь занять з фізичної культури, про особисту гігієну та чистоту навколишнього середовища. Аналіз стану здоров’я вихованців згідно зі статистичним звітуванням свідчить про поступове зниження рівня захворюваності. Щоденний ранковий прийом дошкільників  до закладу проводять вихователі, які опитують батьків про стан здоров’я дітей. За показаннями оглядають зів, шкіру зовнішній вигляд. Приймаючи дітей раннього віку вимірюють температуру тіла дитини. Виявлені при ранковому фільтрі хворі і діти з підозрою на захворювання до закладу освіти не приймаються; хворі, які виявлені протягом дня, ізолюються до приходу батьків. Медична сестра старша щодня оглядає дітей, які відвідують  заклад; проводить антропометрію, термометрію,     надає долікарняну допомогу у  разі  гострого  захворювання або мікротравми; проводить ізоляцію дітей, що захворіли, а також спостерігає за дітьми, які були в контакті з інфекційним хворим; організовує проведення поточної дезінфекції.

Організація харчування дітей в дошкільному навчальному закладі  здійснюється згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 1591 від 22.01.2004 року «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах»; наказу Міністерства освіти і науки України від 17.04.2006 № 298/227 «Про  затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» (зі змінами). З боку адміністрації та медичного працівника протягом року здійснювався систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування. Відповідно до графіка проводились планові та оперативні перевірки щодо організації харчування, виходу страв та якістю приготування їжі. Готуючи страви, кухар суворо дотримувався технології приготування їжі, нормативного об'єму страв. Продукти харчування та продовольча сировина надходили від постачальників із супровідними документами. З боку вихователів здійснювався постійний контроль за культурою харчування вихованців. Режим харчування здійснювався відповідно до режиму кожної вікової групи. Скарг на якість приготування їжі, порушень графіку видачі їжі не було зафіксовано. На постійному особистому контролі також тримаємо оплату за харчування. На жаль, щомісяця ми маємо заборгованість по батьківській оплаті. Тому з батьками проводиться індивідуальна робота вихователями усіх вікових груп. Регулярно складаються змістовні організуючі та аналізуючи накази, які супроводжуються порівняльними таблицями, графіками та діаграмами щодо виконання норм харчування. Рада з харчування контролює організацію харчування відповідно до плану роботи. Питання організації харчування дітей в закладі розглядається на виробничих нарадах, на батьківських зборах, тощо.

Відповідно Закону України «Про охорону дитинства» здійснювалася робота з дітьми пільгового контингенту та реалізовувалась за напрямками: забезпечення прав дітей на дошкільну освіту, здоров’я та соціальний захист,  формування умов для повноцінного фізичного та духовного розвитку кожної дитини. Виконуючи Закон України «Про охорону дитинства» в закладі постійно ведеться облік дітей пільгових категорій, база оновлюється щоквартально, своєчасно подаються звіти про організацію роботи з соціального захисту дітей пільгових категорій до управління освіти Мелітопольської міської ради Запорізької області. На період 2018/2019 навчального року заклад дошкільної освіти відвідували 25 дітей пільгових категорій: 17 дітей із багатодітних родин, 2 дитина, яка має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування (під опікою), 2 дитини, батьків учасників АТО, 1 дитини з малозабезпечених сімей, 3 дитини-інваліда. Ці діти в повному обсязі користуються пільгами, передбаченими чинним законодавством.

Кожен працівник закладу проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей як у приміщенні, так і на прогулянкових майданчиках. Вчасно відбувається усунення несправності устаткування, ремонт меблів та іншого обладнання. Заклад дошкільної освіти забезпечений необхідними нормативно-правовими документами з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки. Своєчасно видавались накази про організацію роботи, щодо запобігання дитячого травматизму в закладі в осінній, зимовий, весняний та літній періоди, про підсумки роботи закладу щодо запобігання дитячого травматизму. Щоквартально проводився аналіз статистичних даних щодо травмування дітей. Впродовж року розроблено пам’ятки для батьків щодо правил поведінки під час Новорічних та Різдвяних свят та відпусток батьків в літній період, вимог безпеки при проведенні Новорічних свят. Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядалися на нарадах, виробничих нарадах.

Систематично та періодично  проводяться інструктажі з охорони праці, пожежної безпеки, техногенної безпеки. За останні п’ять років не  зареєстровані нещасні випадки, які сталися з  дітьми  під час освітнього процесу та працівниками на виробництві. Оформлено журнали реєстрації нещасних випадків з працівниками та вихованцями, що сталися у побуті.

Протипожежна безпека у закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. В закладі розроблено план евакуації дітей та працівників на випадок пожежі. На двох поверхах є схеми евакуації. Первинними засобами пожежогасіння заклад укомплектований на 95%. Всі вогнегасники перезаряджені у липні 2018 року. Два рази на рік проводяться практичні заняття щодо евакуації дітей та працівників з будівлі закладу.

 Фінансово-господарська діяльність закладу здійснюється згідно кошторису. Формується  кошторис із фінансових асигнувань, що надходять із: місцевого бюджету; благодійних та спонсорських надходжень. Завдання адміністрації полягає в оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні. Впродовж звітного періоду все, що надходить до ЗДО відображається на офіційному сайті закладу. За рахунок місцевого бюджету: придбано персональний комп’ютер, тіньовий навіс групи № 1, ваги електронні, будівельні, господарчі, канцелярські товари та здійснено оплату послуг, таких як комунальні послуги, оплата інтернету, дератизації, оплата ремонту оргтехніки, заправки картриджів тощо. В повному обсязі заклад забезпечений мийними та дезінфікуючими засобами, які вкрай необхідні для забезпечення санітарно – гігієнічного стану всього приміщення закладу. За рахунок позабюджетних благодійних внесків придбано: килими, пилосос, меблі, дитячі костюми, постільна білизна, індивідуальний посуд для дошкільнят.

 У взаємодії з місцевою владою, батьками, працівники закладу постійно працюємо над модернізацією, осучасненням закладу дошкільної освіти. Основними проблемами господарської діяльності закладу дошкільної освіти залишається необхідність заміни вікон, огорожі, електроплити, асфальтного покриття. Також потребує подальшого вдосконалення та оновлення матеріальна база закладу, а саме оновлення меблів, м’якого інвентарю, посібників, іграшок для дошкільників.

На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996, Указу Президента України № 700/2002 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», в закладі дошкільної освіти № 21 щотижня проводиться прийом громадян з особистих питань та з питань діяльності закладу, розглядаються пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, громадськістю. Особистий прийом громадян здійснюється з обов’язковою реєстрацією у Журналі обліку, реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян.

  Підводячи підсумки 2018/2019 навчального року можна стверджувати, що робота щодо організації освітнього процесу проводиться систематично, цілеспрямовано, комплексно з урахуванням вікових можливостей дітей та відповідно до вимог нормативно-правової документації. Колектив  закладу дошкільної освіти і надалі  буде працювати над охороною життя i здоров'я кожного вихованця, підвищенням якості дошкільної освіти шляхом модернізації її змісту та розвитку особистісно – обізнаного дошкільника. Одним із основних орієнтирів є взаємодія між двома ланками щодо розвитку особистості дитини у період дошкільного дитинства та старту шкільного життя в умовах освітньої реформи «Нова українська школа».

bottom of page